Artykuły
Galeria
GRA
Losowe zdjęcie
O nas
LinkiEKO.naszekalety.euHISTORIA.naszekalety.eu

Znajdź na stronie
Rozkład jazdy Busa
Pogoda
Goście
Wszystkich gości :   72518

Dziś nas odwiedziło :  108

 
Zajrzyj na nasz profil na FBChór.

Temat : Chór.

Kategoria :  Aktualności       Data : 2024-06-16 19:40:30

Uroczysty koncert jubileuszowy kaletańskiego chóru Sonata przeszedł dziś - 16.06.2024 - do historii.

W parafialnym kościele na Jędrysku, wśród licznie zgromadzonej publiczności, przepięknie prezentujący się Chór Sonata, wykonał program składający się z pieśni religijnych i śląskich. W każdej melodii, którą wyśpiewali, kryła się magia, która przenosiła nas w inny wymiar ? pełen wzruszeń, nostalgii i radości.

Pozwolę sobie uderzyć w patetyzm, bo dzisiejszy koncert - jak każdy zresztą inny w ich wykonaniu - wywołał u mnie emocje i łezkę w oku... Uwielbiam ich słuchać.

Bardzo uroczyście i cudownie wyglądali członkowie chóru w strojach bytomsko-rozbarskich. Ich barwne stroje, pełne historycznych nawiązań, podkreślały wyjątkowość tego popołudnia, istotę świętowanej rocznicy. Słowo programowe wygłosił Bogdan Łazaj, przedstawiając pokrótce historię tej formacji, która przez trzy dekady tworzyła niezapomniane muzyczne chwile. Pod batutą pani Iwony Skop, dyrygującej jak zwykle z pełnym profesjonalizmem i pasją, która stworzyła harmonijne połączenie sopranów, altów, tenorów i basów, co razem stworzyło niepowtarzalną symfonię. Na pewno wszystko to przeniknęło nie tylko moją duszę i w tej muzycznej mozaice wyczułam echa przeszłości, tęsknotę za doskonałością i radość z chwili obecnej. Zwłaszcza radość.

A już na pewno wtedy, gdy Pani Dyrygent "wywołała do tablicy" całą zebraną w kościelnych ławach publiczność. Pięknie było.

Muzyka chóralna, której byliśmy świadkami, to nie tylko dźwięki, ale przede wszystkim to niezwykłe emocje wibrujące w powietrzu. Każda pieśń była jak list miłosny do słuchaczy, budząc w nas wzruszenia, najgłębsze uczucia i wspomnienia. Przemijanie jest nieodłącznym elementem naszego życia, lecz to właśnie te ulotne momenty tworzą niezapomniane historie, które pozostają w naszych sercach na zawsze. To pasja i charaktery wszystkich osób tworzących tę niezwykle zgraną ekipę, rodzinę wręcz, jak zresztą sami podkreślali w swoich wypowiedziach zarówno Bogdan Łazaj jak i Pani Dyrygent.

Mówiłam, że będzie patetycznie?

Życzenia i gratulacje w imieniu stowarzyszenia złożyliśmy na ręce pani Dyrygent oraz pani Prezes Bożeny Sier.

Z okazji tego wyjątkowego jubileuszu, pragniemy dziś raz jeszcze z całego serca podziękować za wszystkie chwile, które spędziliśmy z Państwem przez te wszystkie lata, za każdą nutę, każde wzruszenie, każdą łezkę w oku, która wypełniła nasze serca. Niech Wasza muzyka nadal płynie, niech przynosi radość i wzruszenia kolejnym pokoleniom.Autor artykułu : Tania
 © Copyright Stowarzyszenie Nasze Kalety 2023

Designed by bambynek.com