Artykuły
Galeria
GRA
Losowe zdjęcie
O nas
LinkiEKO.naszekalety.euHISTORIA.naszekalety.eu

Znajdź na stronie
Rozkład jazdy Busa
Pogoda
Goście
Wszystkich gości :   72542

Dziś nas odwiedziło :  132

 
Zajrzyj na nasz profil na FBLodówka społeczna

Temat : Lodówka społeczna

Kategoria :  Aktualności       Data : 2024-03-28 23:13:16

Lodówka społeczna to projekt oparty na zaufaniu, który polega na udostępnieniu publicznej lodówki, zwykle umieszczonej na ulicy lub w innym publicznym miejscu.

Ludzie mogą tam zostawiać żywność, której nie potrzebują, lub zabierać produkty spożywcze, których potrzebują, nie pytając o żadną zapłatę. Idea opiera się na założeniu, że ludzie będą się dzielić z innymi, jednocześnie kierując się społeczną odpowiedzialnością i empatią dla tych, którzy mogą potrzebować pomocy w zdobyciu jedzenia.

To także inicjatywa mająca na celu zmniejszenie marnotrawstwa żywności poprzez umożliwienie wykorzystania produktów spożywczych, które mogłyby zostać wyrzucone, ale są nadal jadalne i użyteczne.

Ufając w taką definicję zorganizowaliśmy zbiórkę produktów na Święta i w dniu 28 marca wspólnie z Kazią Gatys oraz Sabiną Howaniec załadowałyśmy kaletańską lodówkę świątecznymi przysmakami przekazanymi nam przez mieszkańców miasta Kalety.

Dzięki szczodrości naszych sąsiadów bliższych i dalszych, lodówka społeczna promieniała dziś bogactwem kolorów i smaków. Od świeżych owoców i warzyw, po domowe przetwory i gotowe dania, wszystko świeże i gotowe na Święta.

Widok pełnej lodówki, zapełnionej miłością i troską społeczników ze Stowarzyszenia, ale także naszych sąsiadów, przyjaciół i mieszkańców rozjaśniał serca nie tylko tych, którzy zabierali jedzenie, ale również nas, dodających do niej swoje produkty. Było to nie tylko dzielenie się żywnością, ale także dzielenie się ciepłem i wsparciem w trudnych czasach.

Zostawiając w południe pełną lodówkę, pełną nadziei i obfitości, mamy nadzieję, że dzięki tej akcji każdy, kto do niej zajrzał przed świętami, będzie miał piękniejsze i bardziej dostatnie święta.

To właśnie w takich chwilach wspólnota staje się najpotężniejsza, kiedy dzielimy się z sobą nie tylko jedzeniem, ale także miłością, życzliwością i nadzieją na lepsze jutro.

Wspólna troska o potrzeby innych, bezinteresowna pomoc oraz chęć dzielenia się z tymi, którzy potrzebują wsparcia, budują więzi społeczne i wzmacniają więź między ludźmi. To właśnie te proste gesty dobroci potrafią rozświetlić ciemne dni i zbudować mosty między ludźmi.

Za to przede wszystkim dziękujemy WSZYSTKIM, którzy nie wahali się dodać do swoich świątecznych zakupów dodatkowy produkt, (albo całą torbę produktów!), a następnie przywieźć go do siedziby Stowarzyszenia.

Wasza hojność i gotowość do działania sprawiły, że nasza inicjatywa mogła zaistnieć i przynieść ulgę wielu osobom w potrzebie. Dzięki Waszej bezinteresownej pomocy mogliśmy doświadczyć siły wspólnoty i solidarności, która przewyższa wszelkie oczekiwania. Wasze dobre serca są prawdziwym źródłem nadziei i inspiracji dla nas wszystkich. Jeszcze raz serdeczne dziękujemy!

 Autor artykułu : Tania
 © Copyright Stowarzyszenie Nasze Kalety 2023

Designed by bambynek.com