Artykuły
Galeria
GRA
Losowe zdjęcie
O nas
LinkiEKO.naszekalety.euHISTORIA.naszekalety.eu

Znajdź na stronie
Rozkład jazdy Busa
Pogoda
Goście
Wszystkich gości :   72617

Dziś nas odwiedziło :  207

 
Zajrzyj na nasz profil na FBSpartakiada wiedzy i sportu. Finał.

Temat : Spartakiada wiedzy i sportu. Finał.

Kategoria :  Spartakiada wiedzy i sportu. Im dalej w las tym więcej... wiedzy       Data : 2021-08-29 12:13:03

W ostatnią sobotę sierpnia czyli 28.08.2021 zorganizowane zostało spotkanie finałowe Spartakiady wiedzy i sportu pod hasłem "Im dalej w las, tym więcej...  wiedzy". 

Spartakiada realizowana była w sposób hybrydowy, a więc część aktywności odbywała się w przestrzeni online, a część w trakcie kameralnych spotkań w plenerach.

Stworzone zostały filmy tematyczne, które pozostaną dostępne na kanale youtube, na fesjbuku, w grupach i na wydarzeniach. Przeprowadzono kilka konkursów, prelekcji i wykładów, zrealizowano fotoreportaż oraz dokonano cyfryzacji gry planszowej "Tropem Dębowego Liścia".

Radio Katowice wyemitowało szereg materiałów dźwiękowych, a Tygodnik Gwarek opublikował kilka artykułów.

Ze względu na panujące nadal warunki niepewności pandemicznej spotkanie finałowe miało charakter zamknięty i mogli w nim uczestniczyć wyłącznie zaproszeni goście.

W trakcie wydarzenia podsumowano ogólnie cały projekt, przedstawiono realizatorów, podsumowano i omówiono poszczególne etapy. Prowadzący wręczyli nagrody Laureatom konkursów i quizów. Przyznano nagrody za największą aktywność, najciekawsze komentarze oraz recenzje projektu.

W Spartakiadzie wzięli udział uczestnicy z całego kraju, a nawet z zagranicy. Pisano komentarze, uczestniczono w dyskusjach, pisano do nas wiadomości prywatne przesyłane przez messenger.

Zupełnie nieoczekiwanym bonusem całego przedsięzwięcia okazał się nurt pomocowy. Laureaci konkursów przekazywali swoje nagrody na rzecz kaletanki, malutkiej Amelii Kandora. W trakcie spotkania przekazano fanty oraz pieniądze mamie Amelci, Pani Marlenie Kandora.

Przy okazji informujemy, że na rzecz Amelki odbędzie się kiermasz ciast i loteria fantowa w dniu 5 września przed kościołem w Jędrysku, już teraz serdecznie zapraszamy.

Raz jeszcze gratulujemy wszystkim Laureatom konkursów, raz jeszcze dziękujemy za Państwa wielkie serca. Raz jeszcze przekonaliśmy się, że Kalety Dzielą się Dobrem.

Spotkanie stało się także okazją do wspominania 10lecia pracy Stowarzyszenia na terenie miasta Kalety. Były też momenty wzruszeń, pięknych słów oraz lekkich nostalgii w kameralnej, przyjacielskiej atmosferze.

10 lat temu, gdy powstawało Stowarzyszenie Nasze Kalety, miasto było zupełnie inne, kończyła się pewna epoka, zaczynała nowa. Wiele się działo dobrego i złego, ale to, że nadal jesteśmy, trzymamy się razem i pracujemy na rzecz naszego miasta i na rzecz mieszkańców to zasługa obecności wielu życzliwych dłoni i serc. To towarzyszenie nam w naszych projektach Wolontariuszy, Przyjaciół, Przedsiębiorców. To wzajemna motywacja i inspiracja... Różne są materialne efekty realizowanych projektów, wniosków i plenerów, ale zawsze najważniejsi są poznawani przy tych okazjach LUDZIE. Dziękujemy, że jesteście z nami.

Serdecznie dziękujemy za to także, że w tym nadal trudnym, pandemicznym okresie zechcieliście Państwo przyjąć nasze zaproszenie i spędzić to popołudnie i wieczór ze Stowarzyszeniem Nasze Kalety. Zwłaszcza dziękujemy tym z Gości, którzy pomimo natłoku innych obowiązków pojawili się, aby posiedzieć chwileczkę, wypić herbatkę, zjeść ciasteczko, lub przekąskę i wymienić kilka uwag. Bardzo to deceniamy, ponieważ poświęciliście nam Państwo swój czas, a przecież czas jest wszystkim co mamy najcenniejszego.

Spotkanie planowane na godzinkę do półtorej przeciągnęło się do późnych godzin nocnych. Dziękujemy za wszystkie uwagi, życzenia, dobre słowa i wpisy do księgi pamiątkowej.

Kilka zdjęć pojawi się w spartakiadowej galerii, pozostałe w wydarzeniu prywatnym na fejsbuku.

Galeria:  https://www.naszekalety.eu/index.php?mods=galeriakat&ida=105

 Autor artykułu : Tania
 © Copyright Stowarzyszenie Nasze Kalety 2023

Designed by bambynek.com