Artykuły
Galeria
GRA
Losowe zdjęcie
O nas
LinkiEKO.naszekalety.euHISTORIA.naszekalety.eu

Znajdź na stronie
Rozkład jazdy Busa
Pogoda
Goście
Wszystkich gości :   72590

Dziś nas odwiedziło :  180

 
Zajrzyj na nasz profil na FBO Trofeach, Grzybobraniu i Nagrodzie Specjalnej Prezesa.

Temat : O Trofeach, Grzybobraniu i Nagrodzie Specjalnej Prezesa.

Kategoria :  Spartakiada wiedzy i sportu. Im dalej w las tym więcej... wiedzy       Data : 2021-08-13 13:17:18

https://www.naszekalety.eu/admin/foto/67079965.jpgDla wielu z Państwa Stowarzyszenie Nasze Kalety kojarzy się przede wszystkim z Grzybobraniami.

To dość specyficzne i wielowątkowe wydarzenie, które od roku 2011 organizujemy w kolejnych dzielnicach naszego miasta. Zwykle jest to połączenie kulinariów ze sportem, edukacją ekologiczną, gawędami przyrodniczymi i przede wszystkim profilaktyką zatruć grzybami.

Towarzyszy temu wydarzeniu szereg zabaw i konkursów i dzieje się sporo, czasem promujemy książki, czasem ginące zawody, ale zawsze wspólne spędzanie czasu z rodziną i przyjaciółmi. To czas spotkań z zaprzyjaźnionymi rękodzielnikami, myśliwymi, łucznikami jak również z dziennikarzami Polskiego Radia Katowice, które od zarania istnienia tej imprezy towarzyszy nam w jej promocji i transmituje na żywo jej przebieg.

I zawsze najważniejszy jest konkurs dla grzybiarzy. W tej kategorii wręczamy wykonane w kaletańskiej pracowni ceramiki artystycznej Amfora cudne Trofea Grzybowe ( te na zdjęciu wręczyliśmy w roku 2019 w trakcie IX Rodzinnego Grzybobrania). I zawsze przy tej okazji wręczamy także Nagrodę Specjalną Prezesa Stowarzyszenia. To nagroda sentymentalna i honorowa. Wręczamy ją osobom, które wspierają przedsięwzięcia Stowarzyszenia, darzą nasze projekty życzliwością i chętnie nam pomagają.

Przez lata wręczyliśmy je 9 osobom.

W roku 2021 realizujemy przedsięwzięcie online "Spartakiada wiedzy i sportu pod hasłem "Im dalej w las, tym więcej wiedzy" ". Wydarzenie to w całości odbywa się w social mediach, na stronie, profilu stowarzyszenia oraz na specjalnie do tego celu powołanej grupie na fejsbuku.

Prezentujemy ciekawe materiały edukacyjne, promujące ginące zawody i sport, ale nie tylko. Staramy się pokazać, że social media mogą być pożyteczne, zapraszamy do dyskusji, komentowania i udziału w konkursach.

Dzisiejsze pytanie konkursowe brzmi: 

Kto i kiedy oraz gdzie otrzymał PIERWSZĄ Nagrodę Specjalną Prezesa Stowarzyszenia Nasze Kalety ?

Do zdobycia, widoczne poniżej na zdjęciu, nagrody rzeczowe oraz bon zakupowy do Pracowni Ceramiki Artystycznej Amfora w Kaletach.

Odpowiedzi należy zamieszczać w komentarzach pod postem w grupie fejsbukowej tutaj:

https://www.facebook.com/groups/513457959926637/permalink/522991212306645/

 

 

 

 

 

 

 Autor artykułu : Tania
 © Copyright Stowarzyszenie Nasze Kalety 2023

Designed by bambynek.com