Artykuły
Galeria
GRA
Losowe zdjęcie
O nas
LinkiEKO.naszekalety.euHISTORIA.naszekalety.eu

Znajdź na stronie
Rozkład jazdy Busa
Pogoda
Goście
Wszystkich gości :   72553

Dziś nas odwiedziło :  143

 
Zajrzyj na nasz profil na FBO wikliniarstwie słów kilka.

Temat : O wikliniarstwie słów kilka.

Kategoria :  Spartakiada wiedzy i sportu. Im dalej w las tym więcej... wiedzy       Data : 2021-08-08 22:00:08

W ramach Spartakiady wiedzy i sportu, która trwa przez cały sierpień 2021, prezentujemy dziś naszym uczestnikom spotkanie z Państwem Dobrawą Skonieczną-Gawlik, antropologiem oraz Bartoszem Gawlik, plastykiem, którzy opowiedzą o nieco zapomnianym dziś już zawodzie jakim jest wikliniarstwo. A jest to jednak jedno z najstarszych, uprawianych przez człowieka rzemiosł. Poza tym, że praca wikliniarzy to kultywowanie tradycji i przekazywanie wiedzy kolejnym pokoleniom, jest to także zajęcie bardzo ekologiczne i sprzyjające kontaktom międzyludzkim. Mamy nadzieję, że Spartakiada wiedzy i sportu przyczyni się choć w niewielkim stopniu do renesansu tej dziedziny zawodowej.

O szczegółach bardzo zajmująco opowiedzą nasi przemili Goście, Państwo Gawlik. Oboje z pasją i entuzjazmem zajmują się swoją działalnością, a co dokładnie robią, od jak dawna i czym jest plecionkarstwo dowiecie się właśnie z prezentowanego materiału.

Film prezentujemy w ramach popularyzacji wiedzy o ginących zawodach.

Proszę uważnie pooglądać i posłuchać opowieści naszych Gości, ponieważ w filmie znajduje się odpowiedź na pytanie konkursowe. Pytanie pojawi się na grupie fejsbukowej i tam należy udzielić poprawnej odpowiedzi. Spośród wszystkich uczestników rozlosujemy nagrody rzeczowe.

Film znajduje się na kanale youtubowym Stowarzyszenia Nasze Kalety:

https://www.youtube.com/watch?v=T-w9Fvt5hT4Autor artykułu : Tania
 © Copyright Stowarzyszenie Nasze Kalety 2023

Designed by bambynek.com