Artykuły
Galeria
GRA
Losowe zdjęcie
O nas
LinkiEKO.naszekalety.euHISTORIA.naszekalety.eu

Znajdź na stronie
Rozkład jazdy Busa
Pogoda
Goście
Wszystkich gości :   72529

Dziś nas odwiedziło :  119

 
Zajrzyj na nasz profil na FBSpartakiada wiedzy i sportu, Justyn Kolek!!

Temat : Spartakiada wiedzy i sportu, Justyn Kolek!!

Kategoria :  Spartakiada wiedzy i sportu. Im dalej w las tym więcej... wiedzy       Data : 2021-08-04 07:45:20

Bardzo pracowite lato dla członków i sympatyków Stowarzyszenia Nasze Kalety. Realizujemy projekt Spartakiada wiedzy i sportu pod hasłem "Im dalej w las, tym więcej wiedzy". Przedsięwzięcia tego projektu finansowane są ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19. "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER". 

Spartakiada dzieje się w przestrzeni online i dzięki temu do udziału zgłaszają się osoby z całego kraju, a w statystykach widnieją również miejscowości spoza Polski. Przy tej okazji sami uczymy się poruszać w obszarach dotychczas nam nieznanych jak wydarzenia na fejsbuku czy tworzenie kanału na youtube. Są to dotychczas nam obce tereny.

Projekt jest więc świetną okazją nie tylko do realizacji założonych celów edukacyjnych, przyrodniczych czy sportowych lecz także mobilizacją dla członków stowarzyszenia, aby poznawać nowe technologie i sposoby aktywizacji w świecie online.

Tymczasem realizujemy kolejne założenia w projekcie i w związku z nimi w dniu 3 sierpnia 2021 w siedzibie Stowarzyszenia Nasze Kalety gościliśmy znanego grzyboznawcę Justyna Kołka, jakie będą efekty tego spotkania wkrótce zobaczycie Państwo na kanale youtube.

 

Justyn nawet w moim ogrodzie znalazł grzyby jadalne o sporych walorach smakowych i zdrowotnych, co wykorzystam w domowej kuchni z całą pewnością.

Potem wyruszyliśmy w cudowne kaletańskie lasy, aby porozmawiać o tym jak się prawidłowo w lesie zachować, jak się ubrać, co ze sobą mieć. Poruszyliśmy także temat groźnych dla życia grzybów, z których najgroźniejszy Justyn przywiózł ze sobą, aby ostrzec pasjonatów grzybobrania i nauczyć nas jak odróżnić go od grzybów jadalnych.

 

Tymczasem zapraszamy do galerii zdjęć z tego dnia.

 

 

 

 

 Autor artykułu : Tania
 © Copyright Stowarzyszenie Nasze Kalety 2023

Designed by bambynek.com