Artykuły
Galeria
GRA
Losowe zdjęcie
O nas
LinkiEKO.naszekalety.euHISTORIA.naszekalety.eu

Znajdź na stronie
Rozkład jazdy Busa
Pogoda
Goście
Wszystkich gości :   72488

Dziś nas odwiedziło :  78

 
Zajrzyj na nasz profil na FBIzba pamięci im.Edwarda Goszyka w Nadleśnictwie Koszęcin.

Temat : Izba pamięci im.Edwarda Goszyka w Nadleśnictwie Koszęcin.

Kategoria :  Aktualności       Data : 2019-08-26 14:37:29

W trakcie przygotowań do Rodzinnego Grzybobrania zaglądnęliśmy dzisiaj, w dniu 26 sierpnia 2019, na momencik także do  Nadleśnictwa Koszęcin, które wspiera finansowo etap przygotowań do wydarzenia.

Kaletańskie lasy pięknie otulaja miasto i graniczą u nas obszary działań dwóch nadleśnictw Koszęcin oraz Świerklaniec, stąd zazwyczaj oba Nadleśnictwa mają swój udział w przygotowaniach. Bardzo nam miło,  że możemy liczyć na taką pomoc, bo dzięki temu konstruowanie budżetu Rodzinnego Grzybobrania jest nieco łatwiejsze.

W odremontowanej imponująco siedzibie Nadleśnictwa Koszęcin mieliśmy przyjemność, w towarzystwie Panów Nadleśniczego mgr inż. Adama Chudzika oraz Sekretarza mgr inż. Jarosława Mielczarka, zwiedzić tworzącą się właśnie Izbę Pamięci imienia Edwarda Goszyka.

Czasu nie było zbyt wiele, ale koniecznie musimy tam spotkać się raz jeszcze, aby spokojnie zapoznać się z eksponatami i poczytać informacje na temat tego jak pracowało się kiedyś, a jak praca leśnika wygląda dziś.

Trwają prace nad Izbą, więc z pewnością już wkrótce będzie to ciekawe miejsce na mapie ciekawostek, które należy zobaczyć w najbliższej okolicy. Zwłaszcza, że jest to jedno z nielicznych miejsc, które uwiecznia dla potomnych postać Niezwykłego Człowieka pana Edwarda Goszyka.

Na Rodzinnym Grzybobraniu odbędzie się promocja tegorocznej publikacji Edwarda Goszyka pt. Jan Ferdynand Koulhaasz, wydanej dzięki grantowi ze Starostwa Powiatowego, a słowo o autorze przygotuje Pan Jarosław Mielczarek.

Zapraszamy serdecznie 31 sierpnia w sobotę na teren Art Beauty w Kuczowie, ul. Paderewskiego 8, bo tam też będzie można nieodpłatnie otrzymać egzemplarz wydawnictwa.

Dziękujemy za życzliwość dla działań Stowarzyszenia Nasze Kalety oraz sympatyczne przyjęcie nas w dniu dzisiejszym.

 

 Autor artykułu : Tania
 © Copyright Stowarzyszenie Nasze Kalety 2023

Designed by bambynek.com