Artykuły
Galeria
GRA
Losowe zdjęcie
O nas
LinkiEKO.naszekalety.euHISTORIA.naszekalety.eu

Znajdź na stronie
Rozkład jazdy Busa
Pogoda
Goście
Wszystkich gości :   72539

Dziś nas odwiedziło :  129

 
Zajrzyj na nasz profil na FBWalne 2016

Temat : Walne 2016

Kategoria :  Aktualności       Data : 2016-05-27 23:48:34

W dniu 27. maja 2016 w Restauracji Literatka odbyło się Zwyczajne Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia Nasze Kalety. 

Wobec stanu 17 osób będących członkami stowarzyszenia, 12. osób, które pojawiły się na Walnym stanowiło Kworum, a zatem wszystkie podjęte tego dnia uchwały mają moc prawną.

Przede wszystkim przeanalizowano sprawozdanie finansowe i merytoryczne, ale odbyła się także dyskusja nad tegorocznym Grzybobraniem. Wobec faktu, że pojawiły sie propozycje z gmin ościennych mamy dylemat. Temu zagadnieniu poświęcono najwięcej uwagi. Przedyskutowano wiele aspektów tego wydarzenia oraz rozważano ewentualną lokalizację przedsięwzięcia, datę oraz imprezy towarzyszące.

Przedyskutowano projekty, których realizację zaczynamy, omówiono sposób wykonania projektów w poszczególnych gminach oraz nawiązane ostatnio kontakty.

Prezes przedstawił podpisane w ostatnim czasie umowy, oraz bieżądce projekty, zwłaszcza bliskie naszemu sercu pozyskane środki na realizację dwóch reprintów książek pana Edwarda Goszyka. Pan Goszyk to uznany autor dzieł na temat naszych okolic, mamy serdeczną nadzieję, że oba projekty zakończą się sukcesem.

Omówiono ponadto najnowszy pomysł stworzony przez sekretarz stowarzyszenia, który wymagał rekomendacji dwóch lokalnych instystucji. Otrzymaliśmy rekomendację z rąk dyrektora Miejskiego Domu Kultury oraz Burmistrza Miasta Kalety. Jest nam bardzo miło, że dwie tak szacowne instytucje zechciały wystawić naszej organizacji niezwykle miłe referencje. Mamy nadzieję, że zadanie to napisane przez naszą sekretarz wsparte tak zacnymi rekomendacjami uzyska uznanie Komisji Konkursowej.

Przy tej okazji Prezes Zarządu oraz członkowie stowarzyszenia złożyli podziękowania sekretarz stowarzyszenia za wszystkie projekty, zwłaszcza ostatnio realizowane, bo jest tajemnicą poliszynela, że to dzięki jej inicjatywie oraz nocnym godzinom spędzonym przy komputerze i z telefonem w ręku wiele  z nich krystalizuje się w realne przedsięwzięcia.

Zdecydowano o udziale w rozstrzygnięciu tegorocznych "EkoAktywnych", które odbędą się w Parku Śląskim w dniu 4 czerwca w Chorzowie, wybrano delegację.

Omówiono projekt Ekowiedz@ Geo, który zostanie zrealizowany w czerwcu.

Przegłosowano przyjęcie sprawozdania merytorycznego oraz finansowego, oba przyjęte zostały jednogłośnie.

Po omówieniu ostatnio otrzymanych pism i propozycji, a także wolnych wniosków Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Nasze Kalety zostało zakończone.Autor artykułu : Stowarzyszenie Nasze Kalety
 © Copyright Stowarzyszenie Nasze Kalety 2023

Designed by bambynek.com