Artykuły
Galeria
GRA
Losowe zdjęcie
O nas
LinkiEKO.naszekalety.euHISTORIA.naszekalety.eu

Znajdź na stronie
Rozkład jazdy Busa
Pogoda
Goście
Wszystkich gości :   72620

Dziś nas odwiedziło :  210

 
Zajrzyj na nasz profil na FBJest takie miejsce

Temat : Jest takie miejsce

Kategoria :  Aktualności       Data : 2015-11-27 18:25:15

Jest takie miejsce gdzie świat wstrzymuje oddech. Miejsce gdzie czas płynie inaczej, kwiaty kwitną na delikatnie, ciasto jest bardziej domowe, a kawa mocnej pachnie. Miejsce, w którym codzienne gesty nabierają mocy symbolu.

To hospicjum.

Katowickie Hospicjum Cordis przygotowuje się już do Świąt i dorocznej licytacji fantów na rzecz swoich rezydentów. W dniu 27 listopada w przestronnych i przytulnych wnętrzach pojawili się Przyjaciele i Wolontariusze Hospicjum, aby porozmawiać o przygotowaniach do tego wydarzenia. Nieskromnie przyznajemy, że jesteśmy dumni, że zostaliśmy zaliczenia do tego szacownego grona.

Mieliśmy okazję porozmawiać, pomilczeć, spotkać się z pasjonatami pomagania, z dyrekcją, pacjentami i pracownikami tej niezwykłej instytucji. W imieniu wszystkich członków Stowarzyszenia Nasze Kalety przekazaliśmy symboliczne pierniczki na licytację. Lecz to nie koniec, bo ciąg dalszy nastąpi, już wkrótce.

Tutaj galeria z dzisiejszego dnia: http://www.naszekalety.eu/index.php?mods=galeriakat&ida=46

W czasie rozmów ktoś zapytał "czym jest pomaganie". Proste pytanie, a jednak odpowiedzi tak różnorodne jak różni są ludzie.  Nikt nie wymyślił jednoznacznej definicji tego zjawiska. Dla jednych to forma psychoterapii, komuś pomaga otworzyć się na drugiego człowieka, wyjść poza krąg własnych zmartwień i niemożności. Ktoś inny w ten sposób dziękuje za swoje udane życie, ktoś inny pomaganiem chce odpokutować swoje przeszłe zachowania, ktoś inny chce zapomnieć o problemach codzienności, dla kogoś służenie drugiemu jest poszukiwaniem sensu w bezensowności, ktoś pomaga bo tak trzeba...

Długo można rozważać. Lecz nie definicje są ważne. Ważne, że są wciąż osoby, które to robią. Po cichu, z uśmiechem na ustach, czasem z zaciśniętym gardłem, zmarszczką na czole....

Codziennie.Autor artykułu : Tania
 © Copyright Stowarzyszenie Nasze Kalety 2023

Designed by bambynek.com